BÜTÜN ANNELER ÇİÇEKTİR..

0
163

Şebnem SAKDER

EDİTÖR

Kimimiz mutluyuz, heyecanlıyız bu özel günde.. En değerli varlığımız annelerimiz için özel bir gün ne de olsa. Hediyelerimiz hazır.. Uzun zamandır istediği ya da ihtiyacı olan her neyse paketlendi çoktan.. Bazılarınmız evde geçirdik, bazılarımız en sevdiği yemekleri yaptı. Bazılarımız da en sevdiği  mekana gitmek için günler öncesinden yerlerini ayırttılar. Belki de seyahatteyiz birlikte.. Kimimiz için ise anlamı yok! Çünkü her gün anneler günü, zaten böyle özel günlere ne gerek var! Sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren evlatlarız. Kimimiz eksik, yarım bugün.. Alıp başımızı bir yerlere gitmek istiyoruz. Mümkünse onun eksikliğini hissetmeyecek bir yerlere.. Kimimiz de çifte mutluluk yaşıyor; anne yerine koyduğu teyzeleri, yakınları da var..Ben hangi durumda olursak olalım içinde sevgi taşıyan minik kalplerin bugün ve her gün annesini hatırlaması,mutluluğu, heyecanı belki de acıyı doya doya yaşaması taraftarıyım. Hepimizin ortak bir geçmişi da olduğuna inanıyorum ki  o da çocukluğumuzda annemize, anne yerine koyduğumuz güzel insanlara ilk hediyemiz, kendi ellerimizle topladığımız “kır çiçekleridir”.. Çiçekler anneleri hatırlatır çünkü bütün anneler çiçektir! Ben hiç büyüyemeyenlerdenim peki ya siz ??

Şimdi bende kendi yuvamın annesiyim.

Aklımda; sen, yaptıkların, yaşattıkların ve kayıtsız-şartsız sevgin. Bana da emanet canlar var artık…

Nereye gidersem gideyim, bedenen olmasa dahi yüreğimin adımları sana dönüş yolundan vazgeçmiyor. Her an aklımda,kalbimdesin…

Annem olduğun için;beni ben yaptığın için , beni sevgiyle yarattığın için, verdiğin emekler için her şey için ama her şey için teşekkür ederim.

Yaşamdaki sevgi,değer,aşk her şey annedir.

Bu sensiz geçirdiğim altıncı anneler günüm… Ne diyebilirim ki… Doya doya sevginizin son noktasına kadar yaşayın…Annenizin değerini,kıymetini bilin.!!

Dünyada anne sevgisinin yerini dolduracak hiçbir sevgi yoktur. Annenizin değerini,kıymetini bilin !!..

Ona bir daha sarılın.Hala sizinleyse!!!

Sağlıkla ve Sevgiyle Kalın

Şebnem Sakder