ANNE OLDUKTAN SONRA SEVGİ, ŞEVKAT DOLU OLUYORSUNUZ

 Arzu Hanım bir anne olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Anne olmak herkes için fedakarlık, karşılıksız sevgi demektir ama ben burcumdan dolayı mı yoksa yapımdan dolayı mı bu duyguların yanı sıra telepati gücüme çok fazla olup; önceliğim onun mutluluğudur.

Çocuğunuzla nasıl bir gün geçirirsiniz?

Artık o erişkin bir genç kız olduğu için daha çok kendi arkadaş grubuyla programı var. Yine de daha önceden planladığımız aktiviteleri beraber gidiyoruz. Okul zamanı zaten çok yoğun hafta sonları da kursları var.

Annenizden aldığınız ve çocuğunuza hep hatırlattığınız en önemli öğüt ne olmuştur bugüne kadar?

Annemden  aldığım ve kızımı hatırlattım en önemli öğüt; kendisine özgüvenin yüksek olması, her insan güzeldir önemli  olan ruh  güzelliği, karekteridir. Hayatta hiçbir şey istedikten sonra zor olmadığını basamak basamak isteklerine ulaşabilecek diyeceğidir.

Anne-çocuk olarak birlikte en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız? 

Beraber tatile, eğlence ye gitmek. Baş başa yemek yiyip kahve sohbetleri yapmak.

Aldığınız ilk anneler günü hediyesi ne oldu? O an neler hissettiniz?

Aldığım ilk “Anneler Günü” hediyesi Büşra’nın kendi elleri ile anaokulda yapmış olduğu resim ve hala saklarım. Tabii ki çok mutlu olmuştum.

Çocuk yetiştirmenin keyifli ve zor yanları nelerdir?

Çocuk yetiştirmek çok keyifli çünkü sizin bir parçanız onların en küçük başarıları sizi mutlu ediyor. Zorlukları tabii var ama sevgi sayesinde hepsini üstesinden geliyorsun.

Anne olmadan önceki düşünceleriniz ile anne olduktan sonraki düşüncelerinizde neler değişti? Neler değişti hayata bakış açınızda?

Ben tek çocuk olarak büyüdüğüm için paylaşma duygum çok yoktu. Anne olduktan sonra sevgi şevkat dolu oluyorsunuz sonsuz paylaşımcı sonsuz anlayış sahibi oluyorsunuz önceliğiniz evladınız oluyor. Bütün çocuklara karşı kendi çocuğunuz gibi yardımsever olmak istiyorsunuz.

Anneliğe dair yaptığınız en doğru şey neydi?

Çocuğumun kendim büyütmem o büyürken her aşamasında yanında olmam benim sevgimle büyümesini sağlamak. En doğru şeydi.

Peki; anne olduğunuzda neler anladınız?

Anne olduğunda benim annemin bana söyledi inşallah sende anne ol anlarsın beni sözünün ne demek olduğunu. Siz ne istiyorsanız aslında çocuğunuzun iyiliğini düşündüğümüz için öğle davranıyorsun ya da öyle konuşuyorsun.

Son olarak çocuğunuzla ilgili nasıl hayalleriniz var?

Başarılı, sağlıklı mutlu şans dolu uzun bir ömürle mutlu bir hayat yaşaması onun daha güzel bir evlilik yapıp mutlu olup kendi evlatlarını büyütüp torunlarını görmesi. İş hayatında da, evliliğinde de, Çocuklarıyla da hep mutlu olması benim de mutlu olduğunu görmek.

 

 

TEILEN