BU GÜNE KADAR ONLARI HİÇ ZORLAMADIM, ZORLAMAYI DA DÜŞÜNMÜYORUM…

Gülnur Hanım bir anne olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Kiminle karşılaşsam gülümser ve selam veririm. Enerjik ve sportmenim. Çok şanslı olduğuma inanırım. Dedikodudan nefret ederim. Kimseyi değiştirmeye çalışmam, herkesi olduğu gibi kabul ederim güzel arkadaşlıklar edinirim.

Çocuğunuzla nasıl bir gün geçirirsiniz?

Çocuklarımı okuldan aldıktan sonra bazı zamanlarda sinemaya veya alışverişe gitmek en sevdiğimiz şey. Alışveriş derken biz abur cubur alışverişine çıkıyoruz:)) Yeni çıkmış her hangi bir çikolata keşfetmek bizi mutlu eder mesela :)) Yemek yemeyi çok seviyoruz ailece. Arada evde oyun oynuyoruz ama arada :))

Annenizden aldığınız ve çocuğunuza hep hatırlattığınız en önemli öğüt ne olmuştur bugüne kadar?

Görmedim ?bilmiyorum ?duymadım ?en sevdiğim kelime budur. Rahmetli babamdan duyduğum en güzel sözdür.

Anne-çocuk olarak birlikte en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız?

Kızlarımla ilgili en keyif aldığım şey onların büyüyüp benim gardırobumdan giyinmek için benden kıyafet istemeleri. Bu durum beni çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor bayılıyorum çok keyif alıyorum. Ama asla kolay bir şekilde elbiselerimi vermiyorum çünkü çok sevmem kıyafet paylaşmayı. Ama onlara her şeyim feda olsun:) Oğlumla ise basketbol oynadığı için onu seyretmeye gitmekten çok keyif alıyorum. Ona bakmayı seyretmeyi onunla uğraşmayı çok seviyorum. Şaka yapmayı çok seviyorum. O da bunu her ne kadar sevmiyor görünse de içten içe büyük keyif aldığını biliyorum:) 

Aldığınız ilk anneler günü hediyesi ne oldu? O an neler hissettiniz?

Aldığım ilk hediye ki büyük bir ihtimalle birçok annenin de aynı olmuştur içten samimi çocukça olan en güzel notlardı. Bütün hediyelere bedel gerçek kalıcı saf temiz hepsini saklıyorum 🙂

Çocuk yetiştirmenin keyifli ve zor yanları nelerdir?

Kızımla bebeklerle oynayıp çocukluğunu tekrar yaşayabiliyorsun, oğlumla evin içinde top oynayıp tek kale maç yapabiliyorsun hepsi ayrı güzellikler. Çocuklarımın ayrı ayrı karakterleri var. Hepsiyle ayrı ayrı bazı şeyleri konuşabiliyorsun buda insanı çok mutlu ediyor. Onlar büyüdükçe sen de anne olduğunu, daha fazla fark ediyorsun daha fazla anne oluyorsun. En zor tarafı onları saygı sevgi dürüstlük içinde büyütebilmek. Bunu başardığın zaman her şeyi başarmış oluyorsun zaten. Zor tarafı ise küçükken yemeğini yedimi?, Uykusunu aldı mı?, Okulda başına bir şey mi geldi ?,  Üşütür mü?,  Ateşi mi çıkmış? Bunun gibi her annenin düşünebileceği negatif şeylerdi. Onlar büyüdükçe geleceklerine yönelik düşünceler sarıyor insanı ki bence asıl zorluk burada başlıyormuş diyebilirim…

Anne olmadan önceki düşünceleriniz ile anne olduktan sonraki düşüncelerinizde neler değişti? Neler değişti hayata bakış açınızda?

Anne olmadan önce hayatta çok fazla endişeleri olan bir insan değildim. Ama şimdi onların sorumlulukları ile hayata bakış tarzım değişti. Bir anne bebek gördüğüm zaman onunda ne yaşadığını şu an daha iyi anlayabiliyorum. O büyük sevgiyi bende yaşıyorum. Ne karar alırsam alayım içinde ailem çocuklarım var. Değişen en büyük düşüncem tek başıma olmadığım…

Anneliğe dair yaptığınız en doğru şey neydi?

Bu soruya şöyle cevap vermek istiyorum. Kesinlikle üç tane çocuk yapmış olmak. Bence imkânı olan herkesin en az iki çocuk yapmasından yanayım. Bir çocuğu kardeşsiz bırakmamak gerektiğini düşünüyorum.

Peki; anne olduğunuzda neler anladınız?

Anne olduğumda annemin kıymetini daha fazla anladım. Onun benim için neler istediğini neler hissettiğini, neden o kadar korumacı olduğunu ve beni koşulsuz şartsız ne kadar sevdiğini anne olduğumu annemden anladım.

Son olarak çocuğunuzla ilgili nasıl hayalleriniz var?

Her annenin mutlaka hayalleri vardır çocuğunun üstünde.  Benimde hiç yok dersem yalan olur. Ama çok samimi içten söylüyorum ki gerçekten onların hayallerini geçecek hiçbir hayal istemiyorum. Benim değil onların hayali olması gerektiğini düşünüyorum. Kadere inanan bir insan olduğum içinde umarım hayatta en doğru seçimi yapacaklarına inanıyorum. Bugüne kadar onları hiç zorlamadım, zorlamayı da düşünmüyorum. Nerede ve ne yapmak istiyorlarsa kendileri karar verecekler.

Belle Magazin dergisine ve özellikle EROL ALBAYRAK’a çok teşekkür ediyorum bana bu güzel sayfayı özellikle bu özel günde bize yer ayırdıkları için çok teşekkür ederim.

 

TEILEN