EN GÜZEL ŞEYİN EVLAT VE ONUN SEVGİSİNİN EN GÜZEL SEVGİ OLDUĞUNU ANLADIM…

Meltem Hanım bir anne olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Çok disiplinli,kuralcı,adeta hitler:) Ama bir o kadar da arkadaş gibi, çocuklarına düşkün ve çocuklarıyla çok iyi anlaşan bir anneyim. Hatta eşim aramızdaki sevgiyi düşkünlüğü çok kıskanır.

Çocuğunuzla nasıl bir gün geçirirsiniz?

Eğer okul yoksa sinema, alışveriş beraber yaparız. Hatta yeni işimi onlar için kurdum. Onların birer esnaf yetişmesi için sıcak alışverişi görsünler diye J onlarla işe gidip geliyorum şuanda sık sık. Ve tatil yapacaksak asla karı-koca gitmeyip onlarla seyahat ederiz. (Ne kadar onların birbiriyle kavgaları beni çıldırtsa da) Annelik işte çok kutsal:)

Annenizden aldığınız ve çocuğunuza hep hatırlattığınız en önemli öğüt ne olmuştur bugüne kadar?

Yabancılar ile konuşma ve bir şey verirlerse içme:)  Valla şaka bir yana sürekli çocuklarıma bunu söyler oldum. Özellikle Müge Anlı izleyeli‼

Anne-çocuk olarak birlikte en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız? 

Bol bol film izleriz. Beraber mısır patlatıp Tv izlemeyi çok seviyoruz.

Aldığınız ilk anneler günü hediyesi ne oldu? O an neler hissettiniz?

Çocuklarım bana resim yapıp yazılar yazmıştı. Bu resimde öyle güzel bir aile vardı ki…Ne kadar güzel çocuklarımın içini doldurmuşum ve ne güzel bir aile tablosu var. Gönüllerinde onu anlayıp çok mutlu olmuştum…Sevgi dolu çocuk herkese sevgi verir güzel aile kurarlar.

Çocuk yetiştirmenin keyifli ve zor yanları nelerdir?

Ah ahhhhh çocuk yetiştirmek çok zor. Çünkü etraf o kadar kötü ki ‼ Çocuklarımdan değil, etraftan gelecek kötülüklerden korkuyorum. Güzel çocuklar yetiştiriyoruz Allah’ın izniyle ama arkadaş ve eş seçimini biz yapmıyoruz maalesef ve bunlar içinde onlara insan tanımayı öğretmeye çalışıyorum. İşte buda o kadar zor ki…Tabi ki birbirleri ile didişmelerini söylemeyeceğim bile çünkü o tüm annelerin derdi:) Ama çocuk bu dünyanın en güzel şeyi. Onlar olmadan anneliği tatmadan bir kadın, kadınım diyemiyor bence. En güzel, en zor, en yorucu ama fiziksel olsa keşke, manevi yorgunluğu, ama bir o kadarda mutluluk verici duygusu annelik.

Anne olmadan önceki düşünceleriniz ile anne olduktan sonraki düşüncelerinizde neler değişti? Neler değişti hayata bakış açınızda?

Ben çocukları hiç sevmezdim ta ki Elif’imi hastane odasında koynuma koydukları ana kadar…❤  O gün tüm duygularım değişti, içim tüm çocuklara aşkla doldu. (Mesela uçakta bir çocuk ağladığı zaman sinirden deliren ben, şimdi uçakta bir çocuk ağlasın kucağıma alıp pışpışlayan bene dönüştüm)

Anneliğe dair yaptığınız en doğru şey neydi?

3 tane çocuk yapmak 🙂 ‼Önce bir tane istiyordum ki  aslında hiç istemiyordum 🙂 hadi bir tane olsun, çocuğum olmadı demiyim dedim! Bir tane olduktan sonra hadi arkadaş olsun diye bir tane daha doğurdum:) Ondan sonra baktım bu çok güzel bir duygu hadi bir tane daha yapayım dedim:) Beraber büyürler beraber oynarlar hızımı alamayıp bir tane daha doğurucaktım ama hadi yeter dedim:) Yoksa 10 tane doğururdum:)

Peki; anne olduğunuzda neler anladınız?

En güzel şeyin evlat ve onun sevgisinin en güzel sevgi olduğunu anladım.

10: Son olarak çocuğunuzla ilgili nasıl hayalleriniz var?

Her anne gibi vatanına faydalı, saygı duyulan, başarılı mutlu ve sağlıklı evlatlar olsunlar isterim.