FAZIL SAY AKRA CAZ SAHNESİNDE

Caz ve klasik müziğin ünlü isimlerini Antalya’da buluşturan Antalya Akra Caz Festivali, sahnesinde dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ı ağırlayacak. Gecede Fazıl Say’ın Türk edebiyatının unutulmaz şairlerinin şiirlerini besteleyerek yaptığı şarkı albümlerinden “İlk Şarkılar” ve  “Güz Şarkıları” izleyici ile buluşacak. Bu muhteşem konser 9 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00‘da Akra Hotels sahnesinde dinlenebilir.

Gecede İlk Şarkılar & Güz Şarkıları

“İlk Şarkılar”da Fazıl Say’ın piyanodaki cesur ve özgün yorumuna, solist Serenad Bağcan’ın güçlü sesi eşlik ediyor. Doğu-Batı sentezi, Türk musikisi, caz, kabare müziği, nostaljik melodileri ve herkes için akılda kalıcı sözleri ile her biri farklı stilde ve farklı konularda olan “Güz Şarkıları”nda muazzam yaratıcı bir yorumcu olan Ece Dağıstan piyanoya hayat verirken; Güvenç Dağüstün etkileyici sesiyle solist olarak yer alıyor. Güz Şarkıları orkestrasında ise; Ediz Hafızoğlu (davul), Volkan Hürsever (kontrbas), Gürtuğ Gök (saksafon), Derya Türkan (kemençe) ve Hakan Güngör (kanun) gibi usta isimler var. 

Bu yıl Antalya’da ilki gerçekleşen,  modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkan Antalya Akra Caz Festivali 12 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek.