GELECEĞİN MİMARI “ALMILA”

Bursa’nın seçkin inşaat firmalarından 16 İnşaat A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özkardaş ve zarif eşi Ayşegül Özkardaş, en güzel eğitim ve parlak bir gelecek anlayışı ile yetiştirdikleri biricik kızları Era Koleji 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Almıla Özkardaş’ın bilinmeyen yönleri ve kendisini farklı kılan özel yeteneklerini inceledik.

Kendi kombinlerini kendisi seçiyor

Kendi alışverişini kendisi yapan minik prenses Almıla, ailesi ile birlikte çıktığı tüm alışverişlerde beğendiği kıyafet ve kombilerini kendi zevkine göre seçiyor. Almıla Özkardaş, tatil günlerinde ailesi ile gittiği alışveriş merkezlerinin çocuk mağazalarında uzun süre vakit geçirmekten oldukça keyif alıyor. Geleceğin mimarı olma yolunda adım adım ilerleyen Almıla, genelde babasının inşaat firması 16 İnşaat’ta projeleri yakından takip edip ve her fırsatta şantiyeleri babası ile ziyaret ediyor.

Yüzme takımının gözde sporcularından

Kendi ismini taşıyan Almıla Modern Kayapa ve Almıla By 16 Akçalar projeleri ziyaretlerinde bilgiler alıp baretini takan Almıla Özkardaş, ileri de iyi bir mimar olmanın hayallerini kuruyor. Aynı zamanda başarılı bir sporcu olan Almıla, Era Koleji yüzme takımının gözde sporcularından. Yüzme takımındaki arkadaşları ile uyumlu görüntüler sergileyen Almıla, okulunu spor müsabakalarında başarı ile temsil ediyor. Mutlu gülücükleri ile etrafına neşe saçan güzel Almıla, geleceği ile ilgili düşündüklerine oldukça umutlu bakıyor.

En Büyük İdolüm Babam..

Genelde emek harcadığı çalışmaları tercih eden Almıla, çocuk dünyasından baktığında her şeyin çok kolay gözüktüğünü ama emek harcayarak yaptığı tüm her şeyi daha çok sevdiğini söylüyor. Babasının iş yerindeki çalışma tarzını çok önemsediğini söyleyen Almıla, en büyük idolünün babası olduğunu söylerken adeta gözleri parlıyor. Çizdiği resimlerde inşaat projelerini örnek alan şirin Almıla, mimari tutkusu sayesinde babasının iş yerinde hiç canı sıkılmadığını da söylüyor. Yurt dışı seyahatlerine anne ve babası sayesinde çok alıştığını belirten Almıla, birçok ülkeyi gezdiklerini farklı kültürleri gördükçe başka kültürleri daha da çok merak ettiğini söylüyor.

TEILEN