HARBİYE’DE TARKAN FIRTINASI

Tarkan, dün gece başladığı Açıkhava maratonunun ikinci gecesinde de izleyenleri mest etti. Kıpır kıpır şarkıları ve enerjik sahne performansı ile yerinde duramayan Tarkan, gece boyunca “Kır Zincirlilerini”, “Dudu”, “Şıkıdım” gibi pop müzik dünyasının klasikleşmiş şarkılarının yanı sıra Harbiye için özel olarak hazırladığı, sözleri Nazan Öncel’e ait “Yalnızlar Treni” şarkısını da seslendirdi. Gece boyunca Açıkhava’yı dolduran Tarkan severlerin şarkılara tek bir ağızdan eşlik ettiği konserde, sahne ve ışık şovları ise büyük beğeni topladı.

Megastar Tarkan’ın Harbiye Açıkhava konser serisinin ikinci gecesinde de ilgi büyüktü. Konsere eski ve yeni şarkılarından görüntülerle hazırlanan ve dev ekranlarda yayınlanan bir video ile başlayan Tarkan, devamında ise “Yolla” şarkısı ile konsere haraketli bir giriş yaptı. İzleyicilerin ilk geceden itibaren büyük ilgi gösterdiği konserde Megastar, eski ve yeni şarkılarının yer aldığı 22 parçadan oluşan repertuvar ile sevenlerine enerjisi her dakika yükselen unutulmaz bir gece daha yaşattı.

Doğaya verdiği destekle her zaman kitlelere öncülük eden Tarkan, Harbiye Konseri’nde de bu konuyu es geçmedi. Konserin ikinci yarısına son günlerin en dikkat çeken konusu olan İklim Krizine farkındalık yaratmak üzere kendi sesiyle hazırlanan video ile giriş yaptı. İzleyenler videoda “Uyan” şarkısının “Yerimiz yurdumuz toprağımız yok oluyor ebediyen. Evimiz, yuvamız, biricik ocağımız gidiyor elden. Uyan! Uyan! Uyan! Uyan! Koy elini kalbine geç olmadan. Bu yolun sonu yokuştur deme, dağları aşarız eğer inanırsan” sözlerini Tarkan’ın şiir yorumuyla dinledi.

Tarkan, binlerce kişinin tek bir ağızdan şarkılara eşlik ettiği gecenin devamında klasik gitar eşliğinde “Yandım”, “Unutmamalı”, “Ay” gibi şarkılarını akustik olarak seslendirdi. Ayrıca Tarkan’ın Açıkhava için özel olarak hazırladığı ve sözleri Nazan Öncel’e ait “Yalnızlar Treni” şarkısı da ikinci bölümün sürprizlerinden biriydi.

Altı konserlik Açıkhava maratonunda Megastar’ı dinlemeye gelenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu ve ailesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Tunç Soyer de vardı.

Tarkan’ın misafirler arasında yer alan İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ise “İzmir’e çok güzel şeyler yapıyorsunuz. Çok yakından takip ediyoruz. Sizi çok seviyoruz. Daha neler yapacaksınız, biliyoruz” dedikten sonra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na ise “Güler yüzünüz, samimiyetinizle gün gibi doğdunuz İstanbul’a. İnşallah çok güzel işler yapacaksınız. Size çok güveniyoruz.” dedikten sonra “her ikinize de geldiğiniz için teşekkür ederim. Beni onurlandırdınız bu gece konserime gelerek” dedi.seyircilerden de büyük alkış aldı.

 

TEILEN