‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ Projesi İstanbul’un Değerlerini Hatırlatıyor

Pervin Ersoy, Hamdi Alkan, Bilge Kuru

Pervin Ersoy’un yürüttüğü ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi İstanbul’un tarihi semtlerine düzenlenen mini gezilerle devam ediyor. Rotahane ekibi önceki gün Pera&Galata semtlerine yapılan turla İstanbul’un turizm değerlerini, tarihi ve kültürel güzelliklerini yeniden hatırlattı.

Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin arttırılmasını hedefleyen Pervin Ersoy ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi kapsamında, tüm Türkiye’yi dolaşmayı hedefliyor. Bu hedef kapsamında İstanbul’un semtlerini ziyaret etmeye başlayan Rotahane ekibi önceki gün Pera&Galata turuyla günübirlik buluştu. Galata turunda Pervin Ersoy ve Bilge Kuru’ya oyuncu Hamdi Alkan da eşlik etti.

Galatasaray Lisesi önünde başlayan tur, Çiçek Pasajı, Ermeni Kilisesi, Avrupa Pasajı, Hazzopulo Pasajı ve Aznavur Pasajı ile devam etti. Meryem Ana Kilisesi, 1932’de açılan ve kesintisiz 2015 yılına kadar çalışan Rejans, Elhamra Pasajı, İstanbul’un en büyük Katolik Kilisesi olan St. Antuan Kilisesi ile Pera sokaklarınıı keşfettiler. Tarihi Mısır Apartmanı, Narmanlı Han ve mimarisi ile Beyoğlu’nun en özel pasajlarından olan Suriye Pasajı ve Galata’nın ilk yapısı Mevlevihane de ziyaret noktaları arasında yer aldı. Mini tur Venedik, Ceneviz ve Hazerfan’ın da anıldığı Galata Kulesi’nde son buldu.

İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini ziyaret etmeye bir günün yetmeyeceğini söyleyen Pervin Ersoy, “Mart ayında başlamasını düşündüğümüz şehir dışı turlarımızın yanı sıra İstanbul içi turlarımızla bu güzel şehri de keşfetmeye devam edeceğiz” dedi.