KOTON İLKBAHAR-YAZ KADIN KOLEKSİYONU FESTİVAL RUHU YAŞATIYOR

2018 İlkbahar-Yaz sezonuna zengin kapsül koleksiyonları sunan Koton, kadın koleksiyonunun casual kapsülüyle modada festival rüzgarları estiriyor.

Koton yeni sezon kadın koleksiyonu, günlük tasarımlarını farklı esinlenmelerin karışımından doğuruyor. İlhamını Coachella Müzik Festivali’nden alan koleksiyon tropikal, çöl ve etnik esintileri bir araya getiriyor. Festival ruhunu yansıtan koleksiyon zengin tasarım seçenekleri sunuyor.

Çöl renkleri ve festival ruhunun temel oluşturduğu koleksiyonda militer trendi de korunuyor. Topraksı tonları ve askeri desenleri canlandırmak için de tasarımlarda tropikal baskılar ve hayvan derileri kullanılıyor. Egzotik detayların incelikle işlendiği koleksiyonun renkleri arasında yeşil, kırmızı ve tropik ormanların canlı renk tonları da yer alıyor.

Enerjik ve hayat dolu yaz stilleri sunan casual kapsülü kısa elbiseler, zebra desenli kotlar, grafik ve sloganlı tasarımlar ön plana çıkıyor. Canlı renk kombinlerinin önemini artırdığı sezona leopar ve zebra desenleriyle özgünlük kazandıran Koton, hayvan derisi desenleriyle canlı renk kombinlerini de bir araya getiriyor. Farklı desen kullanımlarının çatışma ve ahengi bir arada sunduğu tasarımlar arasında çiçek baskılı tek parça elbiseler bulunuyor.

Hem şık hem de spor tasarımların yer aldığı kapsülde, sportif grafikler, şeritler ve rakam baskılarıyla aktif moda trendi bu sezonda da kullanılıyor. Koleksiyondaki tişört tasarımlarında kullanılan grafiklerin ilhamı ise 70’lerin ruhuyla retro stilleri hedef alıyor.