PEMBE İZLER DERNEĞİ’NİN “PEMBE ROTA” ÜYELERİ BODRUMDA BİR ARAYA GELDİ

Pınar Tezcan Özçapkın, Arzu Karataş, Mensure Özbek, Öykü Karadeniz

Pembe İzler Derneği’nin kadınları yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanserleri hakkında bilinçlendirmek ve 10 bin kadına ücretsiz muayene sağlamak amacıyla başlattığı ‘Pembe Rota’ projesi Bodrum’da düzenlenen davetle tanıtıldı.  Tanıtım buluşmasına Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş ile Öykü-İlhan Karadeniz’in ev sahipliğinde ve ‘Pembe Rota’nın yüzü olan Pınar Tezcan Özçapkın ile iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından çok sayıda tanınmış ismin katılımıyla gerçekleşti.

İzler Derneği’nin başlattığı “Pembe Rota” projesi İstanbul’dn sonra ikinci durağını Bodrumda gerçekleştirdi. Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş’ın öncülüğündeki davet Öykü-İlhan Karadeniz’in Bodrum’un eşsiz manzaralı evlerinde düzenlenen davette çok sayıda seçkin sima katılırken aralarında altı aylık hamile olan Pınar Tezcan Özçapkın da Pembe İzler Derneği’nin “Rotamız Pembe, Geleceğimiz Güvende” sloganıyla yola çıkan ‘Pembe Rota’ projesinin yüzü oldu.

Geceye iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından çok sayıda tanınmış isim katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un zarif eşi Pervin Ersoy da geceye katılarak destek verdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Arzu Karataş kapılarını açıp güzel bir ev sahipliği yapan Öykü Karadeniz’e teşekkür plaketi verdi. Kadınları yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanserleri hakkında bilinçlendirmek ve 10 bin kadına ücretsiz muayene sağlamak amacıyla oluşturulan Pembe Rota, İstanbul ve Bodrum’dan sonra Türkiye’nin farklı kentlerindeki kadınlara ulaşmayı hedefliyor.

 

TEILEN