RUSYA EKOLOJİ BAKAN YARDIMCISI TÜRKİYE’Yİ ZİYARET ETTİ

Rusya Moskova Bölgesi Ekoloji Bakan Yardımcısı Egrova Natalya, Altın Cüzdan sponsorluğunda Reno Finans yetkilileri ile İstanbul’da bir araya geldi.

Rus heyet, Türkiye ziyareti esnasında İSTAÇ A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Kemerburgaz Odayeri Çöp Gazından Elektrik Üretim Santrali’ni ziyaret etti ve sistemi Rusya’da modellemek için görüşmelerde bulundu. Bakan yardımcısı İSTAÇ faaliyetleri hakkında genel bilgi aldıktan sonar Tıbbi Atık Yakma ,Tıbbi Atık Sterilizasyon ve Atıktan Enerji Üretim tesislerini yerinde inceleyerek tesislerin işleyişi hakkında bilgi aldı.

‘İki Ülkenin İlişkilerini Güçlendirmeyi Hedefliyoruz’

Geri  Dönüşüm alanında kurulan işbirliğine benzer işbirliklerinin diğer alanlara da taşınmasını arzu ettiklerini söyleyen Reno Finans yetkililleri, “Bu ziyaret kapsamında bir çalışma grubunun da temelini atmayı planlıyoruz. Kamu ve özel sektörden geri dönüşüm alanındaki profesyonelleri bir araya getirerek iki ülkenin ilişkilerini daha da ileri boyutlara taşıma arzusundayız. Sayın Bakan Yardımcımızın ziyareti sırasında da ilk adımı attık.” diye ekledi.

 

 

TEILEN