ÜNLÜ İTALYAN MARKASI RAPSEL’DEN ÖZEL DAVET

Mehmet,Ayşen Uz,Fatoş-Mustafa Güneri

Ev dekorasyonunda en iyi tasarımların seçkisi İtalya’nın önde gelen tasarım odaklı markası Rapsel, Bodrum mağazasının  açılışını özel bir davetle kutladı.

Bodrum’un seçkin mekanlarından Savra’da gerçekleşen davette iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri bir araya geldi. 1970’lerde Milano’da ünlü tasarımcı Aldo Provini tarafında kurulan Rapsel, ismini İtalyanca “rappresentanze selezionate” yani “ en iyi tasarımların seçkisi “ söyleminden alıyor.

Çağdaş tasarım çizgisini, derin malzeme bilgisi ve rafine İtalyan estetik gustosu ile harmanlayan Rapsel’in İstanbul’daki ilk mağazası Kasım 2016’da Çifte Havuzlar’da hizmete girdi. Türkiye’de yatırıma devam eden Rapsel’in ikinci mağazası Addresistanbul’da, üçüncü mağazası geçtiğimiz aylarda Bodrum’da açıldı. Her birisi dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan Rapsel ev mobilyası koleksiyonu, Rapsel Showroomlarında tasarım severlerle buluşuyor.  Rapsel, başta Philippe Starck olmak üzere Hariri Hariri, Matteo Thun, Andree Putman, Dante Donegani, Giovanni Lauda, Shiro Kuramata, Adri Hazebroek gibi dünyanın önde gelen çok sayıda tasarımcısına ait ürünlere imza attı.

Tüm dünyada tasarım adına verilen, en önemli ödülleri almaya hak kazanan Rapsel ürünleri, halen New York Modern Sanatlar Müzesi, Milano Prada Müzesi, Philadelphia Sanat Müzesi ve Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzelerinde obje olarak sergileniyor.

TEILEN