YOKLUĞUNA ALIŞAMADIĞIM ANNEM “ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Erol ALBAYRAK / BELLE MAG DERGİSİ İMTİYAZ SAHİBİ

9 ay karnında taşıyan, dünyaya getiren, hastalandığımda başımda bekleyen, eve bir an bile geç kaldığımda meraklanıp beni arayan, herkesin yalan dolan iyilik dileklerinden ziyade gerçek iyiliğimi isteyen Annem… Nerdesin?

Zaman gelmiş çatmış, 13 Mayıs Anneler Günü gelmiş. Annem olmadıktan sonra bundan sonra ki 13 Mayıs tarihlerinin ne önemi var ki bana. Bırakın Anneler Günü tarihini, sensiz geçen günlerin bile öylesine eksik ki yaşamımda. Şimdi yazacaklarıma (tanıdığım ya da tanıdığımı sandığım) çok kişi kızacak. Hoş umurumda da değil kızan kızsın.  Dost gibi görünen, iyilik dileklerini ileten, yüzüme gülüp arkamdan konuşan (ki hepsini duyuyorum J )yanımda olduklarını söyleyen tüm yalanlardan çok sen daha gerçektin annem. Sen benim her şeyden daha değerli annem, ben ise her şeyden hatta canından bile daha değerli senin evladın. Vefatından yaklaşık 2 yıl geçti. Sen gittiğin günden bu yana senin sesini, kokunu, bakışını, yemek yapışını, camda bekleyişini her şeyini çok özledim. Bunun yanında bir de “ANNE” demesini özledim.

Yoruldum biliyor musun anne?

Sahte insanlardan, yalan dolancılardan, ikiyüzlülerden, saçmalıklardan, kendilerini bir şey sananlardan, gözleri yükseklerde olanlardan, nerden geldiklerini unutup yarın ne olacaklarını unutanlardan, daha bir sürü sayarım. Bu yazdıklarımdan çok yoruldum. Her geçen gün anlıyorum ki beni yormayan bir tek sen varmışsın. Var ya aslında sana buradan neler yazardım neler. Hem de isim vererek, zerre kadar çekinmeden. Ama bir gün gelecek her şeyi yazacağım. Elim titremeden,  klavyenin başında yazmaya karar verdiğimde zaten hepsi nota gibi dökülecek.

Annem…

Sen benim bu yukarıda yazdıklarıma aldırma. Amann boşver. Ben hepsine ve her şeye alıştım inan. Gülüp geçiyorum. Zaten senin de bana dediğin gibi hayat bir tiyatro oyunu değilmi. Bu oyunda herkes sahne alıyor. Kimisinde düşünüyorum, kimisinde kahkahalar atarak gülüyorum. İzlemesi çok keyifli. Daha doğrusu ben inanılmaz keyif alıyorum. Bedavaya oyun işte. Herkes bu hayatta oynuyor bizler ise seyrediyoruz. Demem o ki sana annem; her ne kadar da bu hayatta olmasan da, ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN canım benim. Seni çok seviyorum ve çok seveceğim. Elbet bir gün görüşmek üzere…

TEILEN