ZEYNEP KARTAL’IN “İLK”LER GECESİNDE MANKENLERİ ARATMADILAR

İngiltere’de yaşayan Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal, Ekba Holding ana sponsorluğunda ve Kuzu Grup’un desteğiyle, İngiltere Konsolosluğu’nda kendi adını taşıyan ilk performans defilesini her biri kendi alanında öne çıkan 24 kadınla gerçekleştirdi. Performansın finalinde ise Süperstar Ajda Pekkan, Zeynep Kartal ile podyumda yürüdü. Gerçekleştirdikleri projelerle adını duyurmuş pek çok isim Kartal’ın geçmişten bugüne gelen en özel parçalarını taşıyarak sahnede fırtına gibi esti. Ünlü İngiliz yıldız Victoria Ekanoye’un sahneye çıkarak etkinliğe özel olarak pek çok farklı şarkıyı da seslendirdi. Gecede Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott ve İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater konuşma yaptı.

Defilenin öncesinde Zeynep Kartal ve ortağı Züleyha Özgül ev sahipliğinde Londra moda haftası’nda düzenlediği arşiv sergisi görücüye çıktı. Bu sergi kapsamında Kartal, özel olarak tasarladığı Mimoza by Zeynep Kartal adlı mücevher koleksiyonu’nu da davetlilerin beğenisine sunarken gecenin sunuculuğunu ise Jülide Ateş üstlendi.

İş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı gecede konuklar arasında Ömer Faruk Özgül, Cihan-Katerina Ekşioğlu, Aylin Yılmaz, Berrin Zorlu, Buket Taşdelen, Ahu-Süleyman Orakçıoğlu, Aylin Yılmaz, Sitare Kalyoncuoğlu, Ayşegül Dinçkök, Burak Kut, Beste Yurttaş, Özge Peker, Seda Güven, Sumru -Can Yılmaz, Leyla-Yasemin Ilıcalı,  Gülay Kamaz, Fatih Ürek, Eda Erdoğan, Emel Yıldırım,  yerini aldı.

MANKENLERİ ARATMADILAR

Uğurkan Erez’in koreografisini yaptığı defilede, Zeynep Yılmaz, Monik İpekel, Cansen Yeni Kut, Işıl Reçber, Esra Bilgiç Töre, Şahika Ercümen, Gülay Afşar, Ebru Cündübeyoğlu, Sema Şimşek, Bahar Akça, Ömür Sabuncuoğlu, Bige Çalışkan Daruga, Fatma Keskün, Gökçe Çil, Hilal Saral, İpek Gümüşoğlu, Lale Danışman, Tülay Dölen, Melek Gençoğlu, Nilgün Gencer, Oylum Talu, Rozalin Eraslan, Simge Sütşurup ve Şükran Albayrak gibi isimler de Kartal için farklı tasarımları taşıyarak bir araya geldi.