ÇOCUKLARA DESTEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Dilek Sabancı, Ebru Akel, Işın Karaca, Özgün

Dilek Sabancı, Ebru Akel, Işın Karaca ve Özgün özel eğitim gereksinimi olan çocuklara destek için bir araya geldi

P&G Türkiye, Migros ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliği ile hayata geçen “Minik Sporcular” Projesi bu yıl Türkiye’nin 16 iline yayılarak 400’e yakın özel eğitim gereksinimi olan çocuk ve onlarla birlikte spor yapan partner çocuğun fiziksel, sosyal ve bilişsel gelişimlerine destek oluyor. Projeye destek için ünlü isimler Özgün, Işın Karaca ve Ebru Akel bir araya geldi.

Migros ve P&G Türkiye’nin desteğiyle Özel Olimpiyatlar Türkiye tarafından 2015 yılında hayata geçen ‘Minik Sporcular’ projesi, özel eğitim gereksinimi olan çocukları sporla hayata dahil etmeye devam ediyor. Türkiye’nin 16 iline yayılarak 2-7 yaş aralığındaki özel sporcuların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerini özel eğitim programıyla destekleyen Minik Sporcular Projesi, 400’e yakın özel ve partner sporcuya ulaşarak özel eğitim gereksinimi olan çocukların topluma kazandırılmasına destek oldu. Ünlü isimler Özgün, Işın Karaca ve Ebru Akel minik sporculara destek için bir araya geldi.

“Özel çocukların diğer çocuklarla spor yapması yüzde 49 arttı”

Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin 35 yıldır özel çocukları sosyal hayatın içine çekebilmek ve yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak için çalıştığını söyleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, 177 ülkede 225 kuruluşla faaliyet gösteren, yaklaşık 5 milyon kişiye ulaşan Special Olympics’in bir parçasıyız. Sadece 2017 yılında 17 bin kişinin yaşamına dokunduk. P&G Türkiye ve Migros’un işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz Minik Sporcular projesiyle minik çocuklarımızın yaşamında daha büyük farklar yarattığımıza inanıyoruz. 2017 yılında gerçekleştirdiğimiz eğitim programıyla 200’den fazla özel ve partner sporcunun ailelerinden aldığımız dönüşler bunu kanıtlar nitelikte. Aileler proje sayesinde özel sporcularımızın diğer çocuklarla arkadaşlık kurma durumunun yüzde 22, birlikte spor yapmalarının ise yüzde 49 arttığını söylüyor. Bu bizim için çok değerli. Çünkü Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin ruhunda spor var, eğlenerek öğrenme var” dedi.