DÜNYA DEĞİŞİM AKADEMİSİ’NİN DÜZENLEDİĞİ FARKINDALIK FESTİVALİ ANTALYA’DA

Farkındalık Haftası

Hayatınızda değişim hedefliyor, nereden başlasam diye mi düşünüyorsunuz? Doğayla iç içe olmayı seviyor ve aynı zamanda sosyalleşmenin, eğlenmenin tadını çıkarmayı ve hayatı keşfetmeyi mi düşlüyorsunuz? İşte tüm bunları deneyimleyerek  huzur ve enerjiyle dolacağınız muhteşem bir festival  sizi bekliyor. Doğanın mucizevi gücüyle değişmek, yenilenmek ve öze doğru bir yolculuğa çıkmak için farkındalık festivalleri düzenleniyor.

Her ay Türkiye’nin birbirinden güzel cennet köşelerinde gerçekleşen Farkındalık Festivali’nin Haziran ayındaki durağı Antalya. Masmavi bir deniz ve yemyeşil palmiye ağaçları arasında kuş seslerini dinleyecebileceğiniz Akra Barut Otel ince zevklerle donatılmış ve gastronomiden hizmete kadar kendine özgü stili ile üstün kalite anlayışına sahip bir tatil olanağı sunuyor.

Tüm dünyadan yüzlerce katılımcı ile gerçekleşen Farkındalık Festivalleri yenilenmek, arınmak, coşku ve mutlulukla dolmak için birebir. Büyük kentlerin negatifliğinden uzaklaşan bireyler yüksek pozitif enerjiye sahip yüzlerce kişi ile bir arada kaliteli bir sosyal ortam imkanı yakalıyor. Katılımcıların her yaştan olduğu festivalde adrenalin ve heyecan arayan gençlerden, sakinlik ve sukunet hayaliyle dolu olan yetmiş yaş üstü kişilere, çocuklu ailelerden yeni evli çiftlere kadar herkesi görmek mümkün.

Yapılan çalışmalarla kişi pozitifleşiyor , sağlığı hangi düzeyde olursa olsun iyileşmeye başlıyor. Günlük rutin yaşamın sıkıcılığı kayboluyor yenilenmiş ve tazelenmiş bir psikolojiye kavuşuluyor. Çok sayıda katılımcı ile birlikte yapılan aktiviteler sayesinde deneyimlenen bütünleşme ve bütünlük hisleri ile enerji yükseliyor. İçsel arınma ile birlikte hayatta yepyeni bir dönem başlıyor. Tüm dünyadan farklı kültürlerden gelen katılımcılar arasında kurulan iletişim tüm dünyanın birbiriyle bağlantılı olduğunu hissettiriyor.

Doğanın içerisinde yapılan çalışmalar sayesinde zihnin alt katmanlarında bulunan ve huzursuzluğa neden olan alışkanlıklar ortadan kalkıyor, sınırlar aşılıyor, doğanın barış dolu havası içinde kişiliğin ötesindeki mutluluk hissediliyor.  Kendinizi bulabileceğiniz ve tarif edilemez mutluluğu tadabileceğiniz bu festivaller Dünya Değişim Akademisi’nin 55 yıllık birikimi ile düzenleniyor. Değişimin temelinde olan farkındalık yükselince “anı yaşa” olgusu gerçekleşmeye başlıyor ve her an duyguların ve zihnin farkına varılıyor.

Bol oksijen ve uygulanan teknikler sayesinde gevşeyen bedende sinirsel gerginlikler gideriliyor ve kendinizi yeniden doğmuş gibi hissediyor, iç huzurun ve sessizliğin tadına varıyorsunuz. Artan mutluluk, neşe ve coşku beraberinde merak dolu gözlerle yaşamı keşfetme isteğini uyandırıyor. Pratik çalışmaların yanı sıra “Tüm sorulara cevaplar” başlıklı söyleşi bölümünde de aklınızdaki tüm sorular yanıtlarını buluyor, zaman su gibi akıyor, adeta aydınlanıyorsunuz.

Gece huzurla uykuya dalıyor  ve sabah zinde uyanıyorsunuz.

Festival dönüşü yükselen enerji, tazelenmiş bir zihin ve beden size eşlik ediyor. Kazandığınız farkındalık sayesinde her gün yeni bir heyecan ve değişik bir yolculuk halini alıyor. Farkındalık yükselirken siz aradığınız huzura ulaşıyorsunuz.