FATİH ERKOÇ SANAT AKEDEMİSİ KOROSU “KIR ÇİÇEKLERİ OKUSUN DİYE” PROJESİ İÇİN SAHNE ALDILAR

Ünlü sanatçı, söz yazarı ve besteci Fatih Erkoç ile Fatih Erkoç Sanat Akademisi Türk Sanat Müziği Korosu geçtiğimiz günlerde “Kır Çiçekleri Okusun Diye” projesi kapsamında sahne aldı. Geceye iş dünyası, sosyal yaşam cemiyet hayatının yanı sıra çok sayıda sanatsever katılırken geceden elde edilen gelir ÇEV’e  aktarıldı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Fatih Erkoç Sanat Akademisi tarafından yürütülen proje büyük ilgi gördü. Şefliğini Bahadır Sevik’in yaptığı konser, koronun solistler eşliğinde seslendirdiği  “Geçsin Günler, Haftalar, Aylar”, “Aşkımız Ne Güzeldi Bittiğinde Anladım” ve “Hatıralar ” gibi sevilen şarkılar ile başladı. Koronun ilk bölümünde solistlerinden Nezih Bağcı ve Özlem Bağcı’nın birlikte düet yaptığı “Kalp Kalbe Karşı Derler” şarkısı ise büyük alkış topladı. Renkli görüntülerin ve keyifli anların yaşandığı konserin ikinci bölümünde ise Fatih Erkoç sahne aldı.

İkinci bölüm yine koronun seslendirdiği şarkılarla devam ederken, daha sonra Fatih Erkoç “Ellerim Bomboş” isimli şarkısıyla konserin devamını getirerek şarkılarının tamamını koro ile seslendirdi. Yaklaşık bin kişinin izlediği konsere katılan sanatseverler, gecede seslendirilen şarkılara eşlik etmeleri ve keyifli anlar yaşamaları dikkat çekti.

Böylesine anlamlı bir gecede sahne almanın ve bir araya gelmenin mutluluğunu dile getiren Fatih Erkoç, sahne alan korosuna ve katılım sağlayan sanatseverlere teşekkür ederek gelirin tamamının ÇEV’e aktarılacağını söyledi. Geceyi sanatseverleri selamlayarak bitiren Erkoç ve korosu, izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.