GÖKKUŞAĞI MAKİNESİNE HOŞ GELDİNİZ!

United Colors of Benetton Milano Moda Haftası’nı, Jean-Charles de Castelbajac’ın Sanat Yönetmenliği altında hazırladığı ilk defile ile açtı.

Milano, “Gökkuşağı Makinesi“ United Colors of Benetton’un; endüstriyel üretim, yenilik ve renklere atıfta bulunduğu, Milano Moda Haftası’nda sergilenen ilk defilesi olarak tarihe geçti. Gökkuşağı, Luciano Benetton ve Jean-Charles de Castelbajac’ın paylaştıkları vizyonu temsil ediyor.

Fransız modacı:“Luciano ve ben tamamen renklerden ibaretiz “diyor ve koleksiyonun ana renklerinin sarı, kırmızı, yeşil ve mavi gibi gökkuşağının renklerine ufak siyah dokunuşlar eklenerek oluştuğunu belirtiyor.

Makine ise markanın geniş endüstriyel geleneklerine, benzersiz teknolojik uzmanlığına ve bilgi birikimine atıfta bulunuyor. Defilede gerçek örgü makinaları kullanılırken, Oliviero Toscani tarafından çekilmiş yakın ürün fotoğrafları da yer alıyor.

United Colors of Benetton defilede sadece bir koleksiyonunu göstermiş olmasına rağmen, markanın aldığı yeni kreatif yönü de vurgulamış oldu. Her moda severin dolabında bulunan ikonik parçaların disiplinli ve minimalize edilerek yeniden yorumlanmış hali…

Jean-Charles de Castelbajac tarafından, markanın mirasına son derece bağlı kalarak tasarlanan koleksiyon parçaları güncellenmiş klasiklerden oluşturulurken, Benetton DNA’sını içinde barındıran günümüze uygun ve kavramsal bir koleksiyon ortaya çıktı. Koleksiyon otuz seneyi aşkın süredir moda tarihinde yer alan markanın logosu, ikonik yeşil rengi, spor ve şık tavrı gibi en unutulmaz özelliklerine de bağlı kaldı.

Marka kimliğinin United Colors of Benetton’un en önemli özelliği olduğu göz önünde bulundurularak, bu yeni koleksiyon marka kimliğinden birçok güçlü unsuru yansıtıyor. Bugün çoğu marka ilave konseptleri benimserken Benetton, öncü olan marka ruhunun arkasında duruyor.

Yeni bir Benetton’a Hoş Geldiniz.