HOTELS.COM, SIRADIŞI EGZERSİZ PROGRAMIYLA SİZİ DENİZ KIZI ÇILGINLIĞINA YÜZDÜRÜYOR

  • Boynuz değil, kuyrukcom’un yaptırdığı araştırmaya göre, ‘fantastik bir varlık olsaydınız tercihiniz ne oldurdu’ sorusunun yöneltildiği kişilerin arasında, deniz kızı olmak isteyenlerin oranı (%23), boynuzlu at olmak isteyenlerden (%4) yaklaşık 6 kat daha fazla.
  • Hayal mi, gerçek mi? Katılımcıların üçte birinden fazlası (%37) deniz kızlarının var olduğuna inanıyor; %9’u ise daha önce bir deniz kızı gördüğünü söylüyor.
  • Deniz kızı çılgınlığı Kadınların da erkeklerinde %55’i deniz kızlarının ve erkeklerinin var olduğuna inanıyor ve her üç kadından biri de deniz kızı olmayı istiyor.
  • Forma girmek için yüzgeçlerinizi oynatıncom Eylül ayında İspanya, Meksika ve Japonya’da sınırlı sayıda deniz kızı egzersiz seansı organize ediyor.

Türkiye- 28.08.2018 Tek boynuzlu atların dönemi sona erdi ve artık dönem deniz kızlarının dönemi. Deniz kızı olmak isteyenlerin (%23) sayısı, boynuzlu at olmak isteyenlerden (%4) neredeyse 6 kat daha fazla. Daha da ilginç olan ise insanların üçte birinden fazlasının (%37) deniz kızlarının var olduğuna inanıyor olması; hatta yaklaşık %9’u da daha önce bir deniz kızı gördüğünü söylüyor.

Hotels.com®, denizkızlarına duyulan ilgiyi taçlandırmak adına ise belirli noktalara özel deniz kızı egzersiz seansları organize ediyor.  Bu alışılmışın dışındaki egzersizler, sınırlı sayıda olacak şekilde Eylül ayında belirli Hotels.com otellerinde yapılacak. Bu özel egzersizler aynı zamanda dörtte üçünden fazlası (%79) benzersiz etkinlikler sunan tatil yerleri arayanlar için ilginç de bir alternatif olacak. Deniz kızı dersleri, içinizdeki Ariel’i dışarı çıkartmanız için birebir bir fırsat! Küçük Deniz Kızı filminden olan Ariel (33), Karayip Korsanları filmlerindeki deniz kızlarını (%25) ve Splash filminden Madison’ı (%26) geçerek popüler kültürde en sevilen deniz kızı sayılıyor.

Hotels.com’un aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 29 ülkede yaptığı en son anket ve araştırmasına göre, farklı deneyim ve eğlence meraklısı gezginler konakladıkları yerlerin kendilerine standardın ötesinde bir şeyler sunmasını istiyor; Araştırmaya göre %44’ü otellerinde, sıcak yoga (%26), bar egzersizleri (%35), şişme engelli parkur (%17) ve HIIT (%26) yerine, deniz kızı egzersizlerini denemeyi tercih ediyor. İnsanların deniz kızı olma isteği o kadar fazla ki, tatilcilerin dörtte üçünden fazlası (%79) sırf yüzgeçli egzersiz seanslarına katılabilmek için bir otelde yer ayırtacağını söylüyor.

Hotels.com markası Başkanı Johan Svanstrom konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Tatile çıkanlar artık sadece kendilerine sunulan sonsuzluk havuzu ve büyük yataklar ile tatmin olmuyorlar. Kendilerini verebilecekleri ve sosyal medyada da paylaşabilecekleri farklı deneyimlerin arayışı içindeler. Biz de onların unutulmaz tatil anıları istediklerini biliyoruz. Deniz kızı dersleri de işte tam da bunun için yapılıyor. Bir düşünün; hayatınız boyunca kaç kez deniz kızı Ariel gibi yüzme fırsatına sahip olacaksınız ki? Eğlence ve farklılık peşinde koşan tatilcilere bu özel dersleri sunmak ve başka hiçbir yerde bulamayacakları bu fırsatı kendilerine tanımaktan dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

 

Deniz kızlarının görülebileceği düşünülen ilk 5 yer:

 1.     İtalya (%44)

2.     İspanya (%40)

3.     Türkiye (%42)

4.     Avustralya (%20)

5.     ABD (%18)

Deniz kızları ve erkeklerine, kadınlar da erkekler benzer şekilde ilgi duyuyor.  Her iki grupta da katılımcıların %55’i deniz insanlarına karşı bir hayranlık duyarken; onlara âşık olabileceğini düşünüyor. Her üç kadından biri ise deniz kızı olmak isterken; aynı zamanda yine kadınların %20’si eşlerinin veya sevgililerinin deniz kızı egzersizlerini denemeyi kendilerinden çok istediğini söylüyor!

Hotels.com’un özel deniz kızı egzersizleri** Eylül ayında İspanya, Japonya ve Meksika’da başlıyor. Dersler 20-22 Eylül arasında Mallorca’daki Zafiro Palaca Palmanova otelde, 17-23 Eylül arasında Japonya Okinawa’daki Kanucha Bay Hotel & Villas’da ve 1, 8, 15 & 22 Eylül’de ise Mexico City’deki Polanco Mexico’da yapılacak.