MİRAY YAZDAN “BANA 3 SANİYE 3 SAAT GİBİ GELMİŞTİ. BİR ŞEYLER YAŞANACAĞINI ANLAMIŞTIM”

Miray-Yusuf Yazdan

Miray hanım öncelikle size bu özel röportajımızda yer aldığınız için teşekkür ederiz. Eşiniz Yusuf bey ile tanışmanız nerede ve nasıl oldu kısaca anlatır mısınız?

Bizim için çok hoş bir hatıra olacak bu röportaj, yer verdiğiniz için ben teşekkür ederim. İletişim mezunuyum. Öğrencilik yıllarımdan beri medya sektöründe çok yoğun şekilde çalıştım ve daha düzenli kurumsal hayata geçiş yapmak istedim. Eşimle göreve başladığım şirkette tanıştık. İlk buluşmamıza kadar şirket otoparkında sadece günaydın ve iyi akşamlar diyorduk birbirimize.

İlk buluşma anınızda ki o heyecan ve mutluluk, neler hissettiniz?

Cumartesi akşamı yemeğe çıkıp sohbet etmek için sözleşmiştik. Evde akşam olmasını beklerken eşim öğle saatlerinde arayıp bir arkadaşı ile teknede olduklarını günü denizde geçirip akşam yemeğe gitmeyi teklif etti. Yarım saat sonra eşimin yanındaydım. Akşam yemeğimizi Burgaz Ada’da yedik ve o an ilişkimiz başladı. İlk andan beri en çok hissettiğim şey huzur.

Eşiniz ile nasıl bir an yaşadınız ki sonrasında aşık olduğunuzu ve sevdiğinizi anladınız?

Kalabalık bir ortamda belki de sadece 3 saniye göz göze geldik. O 3 saniye bana 3 saat gibi gelmişti. Bir şeyler yaşanacağını anlamıştım. En azından mevcut durumlarımızın değişeceğine ve biz olacağımıza emindim. İlk görüşte aşk mı bilemiyorum ama doğru kişi olduğunda farklı bir enerji ruhunuzu sarıyor.

İlk “Seni seviyorum” sözü nerede nasıl geldi. O an ki duygularınız ne oldu?

İlişkimizin birinci ayı bayrama denk gelmişti. Her ikimiz de Bodrum’da olan ailelerimizin yanına gittik. İlk ‘Seni seviyorum’ sözü Bodrum’da bir yaz akşamında geldi. O anı hatırlamıyorum. Bu soruyu eşime sordum:)

Peki, evlilik teklifi nasıl gerçekleşti. Evlilik teklifini nerede ve nasıl aldınız?

İlişkimizin ilk ayında evlilik konuşmaya başlamıştık. Resmi teklif nişanımızdan bir gün önce geldi. Nişan hazırlığı içindeyken akşam yemeğe çıktık ve beklemediğim o an teklif etti. Önce masaya kırmızı güller geldi. Neden olduğuna anlam verememiştim. Ardından yüzük ve teklif. Sonrası gözyaşı ve bol muhabbet.

Bu teklife cevabınız hemen “Evet” oldu mu?

Ertesi akşam nişanımız vardı. Tabi ki cevabım hemen evet oldu. Hatta ne gerek vardı demiş bile olabilirim.

Eşinizin size şaşırtan ve unutamadığınız bir sürprizini anlatır mısınız?

İlişkimiz başladığı andan beri eşim beni her gün şaşırtıyor. Çünkü biz herkese olduğumuzdan çok başkayız birbirimize. Eskiden gözümden tanır derdim ama yüzüme bakmasına gerek bile kalmıyor uzaktan hissediyoruz birbirimizi. Buna çok şaşırıyorum.

Eşinizden aldığınız ilk hediye nedir?

İlişkimizin ilk aylarıydı. Eski arabamın yeşil renk olmasından biraz rahatsız olan babam, beyaz bir otomobil hediye etmişti. Eşimde yeni arabama adımın ve memleketimin yazdığı özel plakayı hediye etti. Hem çok şaşırmıştım hem de çok mutlu olmuştum.

9: Genelde eşler arasında kıskançlıklar olur. Siz birbirinizi kıskanıyor musunuz?

Benim kıskançlığım evlendikten sonra başladı. Eşim beni çok iyi tanıdığı için hemen anlar. Zaten ben bir şekilde rahatsızlığımı belli ederim. Kendisi asla belli etmez hatta belli etmemeye de çabalar ama onu da ben anlıyorum.