“OBEZİTE SAHNEDE”

Obezite 360 projesi ,  Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği (BUSADER)tarafından özel olarak hazırlanan “Aşk ve Kalori” isimli tiyatro oyunu geçtiğimiz günlerde sahnelendi.

Kısa adı BUSADER olan Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği, geçtiğimiz günlerde Obezite 360 projesi adı altında bir tiyatro oyunu sergiledi.  “Aşk ve Kalori” isimli oyunda oynayan dernek üyeleri büyük beğeni topladı. Tiyatro sanatçısı Berrin Fulya Balkan’ın yönettiği, üyelerden Ayşe Alagöz’ün kaleme aldığı ve yönetmenliğini Adem yıldırım’ın yaptığı oyun ilgiyle izlendi. Aralarında dernek üyeleri ve tiyatro sanatçılarının da olduğu Aysun Moral, Ebru Boztekin, Ebru Yangöz Sağlık, Erenay Işık, Hande Gençosman, Haldun Bal, Tuğba Çubukçu, Tuncay Aktaş ve Volkan Erol’un yer aldığı oyunda oyuncuların sahne performansı göz doldurdu.

Böylesine anlamlı bir projeye imza atan BUSADER Derneği Başkanı Zerrin Özgüle, Avrupa Birliği Projesi olarak belirledikleri dünyanın en büyük sağlık sorunlarından biri olan obeziteye dikkat çekmek için böyle bir projeye imza attıklarını belirtti. “Aşk ve Kalori” oyunuyla izleyenleri hem güldürüp hem düşündürdüklerini dile getiren Özgüle, projelerin devam edeceğini belirterek oyunu izleyen tüm sanatseverlere teşekkür etti.