st.NIAN ile “LA NUIT”

st.NIAN, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul AW 2018-19 kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleştirdiği defilede, ağırlığı kadın olmak üzere 70 parçadan oluşan “La nuit” (Gece) koleksiyonuyla göz kamaştırdı.

Defileye, Şeyma-Acun Ilıcalı, Emre Belezoğlu, Arda Turan, Okan Buruk, Arda Turan, Oğulcan Engin, Bafetimbi Gomis, Etel Baler, Özlem Güsar, Raisa Sason, Muzaffer Yıldırım, Zeynep Selvili gibi iş, sanat, moda ve cemiyet dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Defile kutlaması akşam Emirgan La Boom’da devam etti.

Türkiye’nin hem erkek hem kadın koleksiyonu yapan nadir markalarından st.NIAN tasarımcısı Nihan Buruk, ilk defilesinden itibaren her koleksiyonunda modanın ulaşılabilirliğini kullanıp toplumsal konulara değinmeyi tercih ediyor. Modayı sadece bir trend olmaktan çıkartıp, sosyal konularla da bağdaştırarak ifade ediyor.

Koleksiyona adını veren gece, suyun üzerindeki kara örtüyü imgeliyor. Koyu renkli kumaşlar, suyu temsilen kullanılan elektrik mavisi üzerinde hakimiyet kuruyor. Aydınlığı örten siyah, kayganlık hissi veren ipekler ve derilerle betimleniyor. Kumaşa işlenen ışıltılı taşlar ise umudu temsil ediyor.