BALKANTÜRKSİAD 20. SİNERJİ TOPLANTISI KONUĞU TBB BAŞKANI HÜSEYİN AYDIN “KULÜPLERİN NAKİT AKIŞLARINDA BOZUK”

Kısa adı BALKANTÜRKSİAD olan Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, geçtiğimiz günlerde geleneksel hale gelen 20. sinerji toplantısını gerçekleştirdi. Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın konuk konuşmacı olarak katıldığı toplantıya siyaset, iş dünyası ve sosyal yaşamın tanınmış simaları katıldı.

BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen sinerji toplantısına  Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Refik Özen, Mustafa Esgin, CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz, BTSO Önceki Dönem Başkanı Celal Sönmez ve çok sayıda davetli katıldı.

Geleneksel hale gelen sinerji toplantısına konuşmacı olarak katılan Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, gecede bankacılık sisteminin büyüklüğüne ve ekonominin günümüzdeki yeri hakkında bilgiler verdi. makroekonomi  ise konuşmasında, makroekonomiye ve Bankacılık sisteminin büyüklüğüne ve ekonominin bugünkü durumuna dair bilgiler paylaştı.

“Kulüplerin nakit akışlarında bozukluk var”

Son günlerde gündemin konusu haline gelen futbol kulüplerinin borçlarını yapılandırılmasıyla ilgili de bilgi veren Aydın, kulüplerin ayakta kalması gerektiğini ve bu değerin sürmesini istediklerini belirterek kulüplerin nakit akışlarında bozukluk olduğunu ve bu nakit alışkanlıkları düzenlemek istediklerini dile getirdi.