BEN BU HAYATTA EN ÇOK ANNE OLMAYI SEVDİM

Ayfer Hanım bir anne olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız.

Öncelikle annelik çok kutsaldır benim için…Anneliği tanımlayabilmek çok zor…Tek çocuğa sahibim dolayısıyla dünyam diyebilirim bu nedenle çok özveriliyim fazla düşkünüm tüm yaşantımı onun geleceği için planlıyorum. Allah isteyen herkese anneliği nasip etsin.

Çocuğunuzla nasıl bir gün geçirirsiniz?

Ben hayatı doya doya oğlumla yaşamayı seviyorum her şeyi benden öğrensin istiyorum. Birlikte futbol oynuyoruz, basketbol oynuyoruz yazın yüzüyoruz kışın kayak yapıyoruz yeri geliyor birlikte ağaca çıkıyoruz biz canımız ne isterse onu yapıyoruz hayatı ve anı doya doya yaşıyoruz.

Annenizden aldığınız ve çocuğunuza hep hatırlattığınız en önemli öğüt ne olmuştur bugüne kadar?

Yalan söylememek…

Anne-çocuk olarak birlikte en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız? 

Nerf oynamayı çok seviyoruz oynarken de çok eğleniyoruz…

Aldığınız ilk anneler günü hediyesi ne oldu? O an neler hissettiniz?

İlk hediyem kolye olmuştu…Aldığım en anlamlı hediyeydi…Her ne kadar eşim alsa da, oğlum için verilmesi, çok çok mutlu etmişti.

Çocuk yetiştirmenin keyifli ve zor yanları nelerdir?

Keyifli yanı bir kere dünyanın en mutlu insanı benim sevginin aşkın ne olduğunu tamamen biliyorum çünkü benden bir parça ile bir yaşam geçiriyorum bundan daha fazlası ne olabilir. Zor yanları ise ikna etmek ve hastalanması.

Peki okul çağındaki çocuğunuzu hastalıklardan korumak için ne yapıyorsunuz?

Her ebeveyn gibi benim içinde çocuğumun sağlığı her şeyden önce gelir bu nedenle beslenmesine dikkat edip doğal ürünler kullanıyorum. Probiyotik olarakta Probest Defense… Bağışıklık sistemini güçlendirip çocuğumu hastalıklardan koruyorum.

Anne olmadan önceki düşünceleriniz ile anne olduktan sonraki düşüncelerinizde neler değişti? Neler değişti hayata bakış açınızda?

Anne olmadan önce hayatımın ne kadar boş olduğunu anladım ondan sonrası hayatıma anlam kazandı hayata bakış açım değişti… Ben bu hayatta en çok anne olmayı sevdim…

Anneliğe dair yaptığınız en doğru şey neydi?

Çocuğumu bencil yetiştirmemem…

Son olarak çocuğunuzla ilgili nasıl hayalleriniz var?

Her anne gibi çocuğumu en iyi yerlerde görmek isterim. Sağlıklı olması benim isteğim ama ben oğlum için plan yapmıyorum, oğlum kiminle nasıl mutluysa orda olsun nerde olmak istiyorsa kiminle olmak istiyorsa onunla olsun ne iş yapmak istiyorsa onu yapsın, kiminle evlenmek istiyorsa onunla evlensin hayal kursun kurduğu hayali ve hayatı kendi yaşasın sadece bana değer versin ve benden istesin…