GÜZELLİK VE SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN KRALİÇESİ: İREM UĞURLU

“Telemedicine” çalışmaları ile sağlık sektöründe, kliniği ile de güzellik ve estetik sektöründe öncü olan başarılı bir iş kadını İrem Uğurlu Türkiye ve Avrupa’da yaptığı çalışmalarla da adından söz ettiriyor. Gelin bu harika kadını biraz daha yakından tanıyalım…

İrem Hanım biraz kendinizden bahseder misiniz?

Adana da doğdum. Boşnak bir ailenin çocuğuyum. Evli, biri kız biri erkek iki çocuk sahibiyim. Çocuklarımı kendim büyütmek ve eğitimleriyle bizzat yakından ilgilenmek istedim. Sonrasında zamanımı doğru ve verimli kullanmak adına arayışa girdim. 2014 senesinde ISU Sağlık hizmetlerini kurdum. Telemedicine alanında ARGE çalışmalarına başladım. GATA ile ortak bir proje de çalışmalar yaptım. Alman ortağım HIM Qcare ile birlikte hastane yoğun bakım ünitelerinin takibi ile ilgili yazılım sistemini Türkiye için hayata geçirdik. Bu alanda yapmış olduğum çalışmalardan dolayı, ilk kadın girişimci ödülüne layık görüldüm. Aldığım ödülün vermiş olduğu motivasyonla gerek Türkiye gerekse Avrupa ülkelerinde ortağımla birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu sektöre adım atmak isteyen kadınlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Yazılım sektörü ülkemizde yeni gelişmekte olan bir sektör. Hala hazırda yazılım sektöründe ilgi duyulacak birçok alan mevcut. Benim tavsiyem çok sabırlı olmaları. Zor ve meşakkatli bir süreç onları bekliyor. Gelecek bu alanda birçok yeni oluşumları içinde bulunduruyor. Örnek vermem gerekirse Alman ortağım ve ben akciğer kanseri erken tanı konusunda yapay zeka tanı ve tedavi protokolleri alanında bir çalışma yapıyoruz. Bu tarz araştırmalara açık ve dünyayı takip ediyor olmaları gerekiyor. Önlerinde birçok yeni alan var. Şimdi dünyanın en büyük sorunu olan pandemi ile ilgili hasta tanı, tedavi ve takip sistemleri ile ilgili çalışmalar yapabilirler.

Uzun yıllardır finans ve sağlık sektöründe olduğunuzu biliyoruz: Kalamış’taki kliniğiniz hayatınıza nasıl girdi. Zayıflama alanında çığır açan bir yönteminiz var. Detaylı bahseder misiniz?

2019 senesinde güzellik merkezi olarak açıldık. Bir yıl sonra yakın en tanıdığım yurtdışında klinikleri ve hastanesi olan başarılarıyla Türkiye de övgü ile bahsedilen şirketle ortaklık anlaşması yaparak gerek Türkiye de gerekse yurtdışında birçok merkez kurmak üzere çalışmalara başladık. Pandemi süreci ve belirsizlik 2020 hedeflerimizi 2021 yılı olarak değiştirmemize neden oldu. Zayıflama konusunda Cryo21 cihazımızla soğuk lipoliz uygulaması yapıyoruz. Çok iyi sonuçlar alıyoruz. Bizi diğer soğuk lipoliz cihazlarından ayıran özellik, vakum, enjeksiyon ve kimyasal kullanmıyor olmamız. Bu nedenle cilt dokusunda herhangi bir deformasyon yaratmadan sadece yağ dokusuna nüfus ederek lenf ve idrar yoluyla vücuttan doğal yollarla atılımını sağlıyoruz. Danışanlarımız uygulamadan hemen sonra sosyal hayatlarına devam edebiliyorlar. Her hangi bir kızarıklık morluk uygulanan alanda olmuyor. İşlemlerimiz Cryo21 yağ kırma, iIce21 ise üç bölgede aynı anda buz plakaları ile zayıflamaya devam ederken aynı zamanda buz petleriyle kasları çalıştırarak dört saatlik spora denk gelecek bir uygulama, waves cihazımızla blokaj açma, selülit tedavisi, yüz gençleştirme, mumyalama dediğimiz bandaj işlemi dolgu botox uygulamaları, medikal cilt bakımları, emslim, lenf drenaj ve bir çok yeni uygulamanın içinde olduğu optimus cihazımızla danışanlarımıza ihtiyaçları olacak tüm uygulamaları yapabiliyoruz. Zayıflamak isteyen danışanlarımızın beslenme konusunda yapmış oldukları yanlışları ve sağlıklı beslenmenin kilo alımını durdurduğunu bedenen ve ruhen fayda sağladığını kendi bedenimde yaşamış biri olarak bunu danışanlarıma aktarabilmek için Arel Üniversitesi Sağlıklı Beslenme Koçluğu eğitimimi tamamlayıp sertifikamı aldım.

Londra merkezli ISU LONDON markası ile Türkiye’de kozmetik sektörüne adım attınız. ISU LONDON ürünlerinden ve diğer markalardan sizi ayıran özelliklerinizden bahseder misiniz?

Kendimle ilgili iltifat aldığım ve beni fazlasıyla mutlu eden cildime çok özen gösteririm. Uzun yıllar dünyada kalitesiyle ünlenmiş markaları kullandım. Bir uzman kadar deneyim ve bilgiye sahip olduğumu söyleye bilirim. İngiltere de yaşayan ve kozmetik firması olan arkadaşımdan zayıflama cihazlarımızla birlikte kullanacağımız bir krem yapmasını rica ettim. Bana uygulamalarımızın performansını iki katına çıkaran müthiş vücut ve bacak kremi yaptı. Bu memnuniyetten sonra benim krem tecrübem onun bilgisi birleşince beni fazlasıyla memnun edecek bir yüz kremimiz oldu. Yaklaşık bir senedir ürettiğimiz yüz serum ve yoğun bakım yapan kremimi kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum, kendimde kullanmayacağım hiçbir ürünü bir başkasına tavsiye etmem.

ISU London vücut serisine estetik ve güzellik merkezlerinin de talebi yoğun…

ISU LONDON vücut ve selülit kremleri güzellik ve estetik merkezlerince de büyük talep görüyor. Zayıflama ve selülit tedavileri ISU LONDON kremlerinin kullanımı ile etkisini 2 kat artırmış oluyor. Böylelikle yapılan uygulamalarla danışanların daha hızlı sonuç alması sağlanıyor.

ISU LONDON kadını nasıl bir kadın?

Özgür kadın ruhuna sahip, kendine değer veren, kaliteden anlayan ve cildiyle ışık saçan kadın İSU London kadınıdır.

Çok güzel ve bakımlı bir kadınsınız…Sizin güzellik ritüelleriniz nelerdir?

Sigara kullanmıyorum. Uzun yıllardır sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Çok yoğun çalıştığım için sadece yürüyüş ve kliniğimdeki aletler yardımıyla formumu korumaya çalışıyorum.1.80 cm boyum 68 kiloyum 38 bedenim.Kendimi ideal kilo ve beden de hissediyorum. Cildimin temiz ve nemli olmasına çok özen gösteriyorum. Sabah uyandığımda ve akşam yatmadan önce cilt temizliğimi uygular ve  İSU London nemlendiricimi sürerim.

İrem Uğurlunun bir günü nasıl geçiyor?

Güne erken başlarım. Kahvaltımı ihmal etmemeye özen gösteririm. Yoğun günlük programıma konsantre olurum. Tüm günüm iş yerimde geçiyor diyebilirim. Danışanlarımla görüşmelerimi yapar uygulamaları yakından takip ederim. Pandemi öncesi yurtdışı iş seyahatlerim oluyordu, yeni düzende bunu Skype aracılığıyla yapmak zorunda kaldım. Bu yoğun iş temposu sonrası eve gittiğimde güzel bir filim ve sakin bir müzik beni dinlendirir.