YELDA ASLAN “EŞİMDEN ALDIĞIM İLK HEDİYE EVLİLİK YÜZÜĞÜ OLDU”

Yelda Aslan

Yelda hanım Sevgililer Günü röportajımızda yer aldığınız için teşekkür ederiz. Her çiftin bir tanışma hikayesi vardır. Siz eşinizle nerede ve nasıl tanıştınız?

Ortak arkadaşlarımızın sinema davetinde karşılaştık. Daha sonrasında kendisi sosyal medya hesabımdan bana ulaşarak akşam yemeğine davet etti. Böylelikle ilk adımı atmış olduk 😉

İlk görüşme anındaki heyecanınız ve duygularınızdan bahseder misiniz?

Açıkçası ilk görüşte çok yoğun duygulardan ziyade yıllardır tanışıyormuş gibi  bir hisse kapılmıştım. Çok güler yüzlü pozitif ve öz güven sahibiydi. Bu duruşu o an için yakın duygular ve güven  hissetmeme sebep olmuştu.

Eşinizin size ilk “Seni seviyorum” dediği tarihi hatırlıyor musunuz?

Tanıştığımızdan 5-6 gün sonra sanırım 😉

Evlilik teklifini nerede ve nasıl aldınız?

İkinci yemek davetinde. İstanbul Ticaret Odasının yaz atmosferinde keyifli akşam yemeğimiz esnasında niyetinin gayet ciddi olduğunu benimle planladığı, hayatın uzun vadeli olmasını dilediğini söyledi. Henüz ikinci çıkışımız olduğu için şaşırmıştım 😉

Bu teklife yanıtınız hemen mi “Evet” oldu?

Direk evlenme teklifinden ziyade ciddiyetini belirttiği anda bende aynı duygularda olduğumu belirtmiştim.

Eşinizle kutladığınız ilk sevgililer gününden kısaca bahseder misiniz?

Çok iyi hatırlayamıyorum ama ilk yıllarımızda hep yurt dışında ya da şehir dışında oluyorduk. Dubrovnik yada Kıbrıs’ta kutladık sanırım. Özel günlerde özel programlar yapmayı sevdiğimiz için sevgililer gününde de küçük bir kutlama ile şehirden uzakta gayet keyifle kutladık.

Aldığınız ilk hediye ne oldu?

Evlilik yüzüğü;)

Mutlu bir evliliğin sırrı nedir sizce?

Kesinlikle önce kendinizi daha sonrada  birbirini anlamaya çalışmak. Çünkü ne istediğinizi bilmek yolunuzu açar ve daha sonrasında karşınızdakinin beklentileri size yol olur. Eğer evliliğinizi yürütmek niyetindeyseniz artı ve eksileri çok iyi değerlendirmeniz gerekir. Mutlu olduğunuza inandığınız ve sevginizi hissetmeye devam ettiğiniz sürece, karşılıklı anlayış dengesini hep sağlamak gerekli diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra  rehavete kapılmadan ilişkiyi sürekli küçük dinamiklerle renklendirmek gerektiğine inanıyorum. Baş başa ve arkadaşlarla geçirilecek sosyal anlar, günlükte olsa tatil kaçamaklarının önemli olduğuna inanıyorum.

Yeni çiftlere ne gibi önerileriniz olabilir?

Yeni çiftler için yine en önemli olan tavsiye karşılıklı anlayış, sabır ve saygı diye düşünüyorum. Vazgeçmek en kolayı, önemli olan kökleri sağlam ilişkiler sahibi olmaktır. Ama olmuyorsa da zorlamak kişiyi yıpratır. Kişiler yine en güzel kararı başta da belirttiğim gibi ne istediklerine karar verdikleri anda kendileri verebilirler ve mücadeleleri de bu yolda olursa daha sağlıklı ilişkiler kurulacaktır diye düşünüyorum.

Sevgiyle kalın..;)