HAYATTA EN ÇOK ANNE OLMAYI İSTEDİM. ÇOK ŞÜKÜR Kİ ALLAH NASİP ETTİ…

Tülin Hanım bir anne olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Bu konuda hiç tevazu göstermeyeceğim! Anneliğin hakkını fazlasıyla veren her konuda fedakâr bir anneyim. Başak burcu kadını olarak mükemmeliyetçilik tarafım her konuda olduğu gibi “annelik” konusunda da kendini gösteriyor.

Çocuğunuzla nasıl bir gün geçirirsiniz?

Ben 2 yetişkin annesiyim. Kızım Burcu ve oğlum Kutay 30’lu yaşlarında. İkisi de Üniversiteyi bitirip çalışma hayatına atıldılar. Birlikte zaman geçirmeyi seven bir aileyiz. Ancak iş hayatları, kendilerine ait zamanları ve kendi sosyal çevreleri var. Doğal olarak küçüklüklerindeki gibi her dakika beraber değiliz. Gün içinde mutlaka bir kaç kez konuşuruz. Küçüklüklerinden beri beraber kaliteli zaman geçirmeyi severiz.

Annenizden aldığınız ve çocuğunuza hep hatırlattığınız en önemli öğüt ne olmuştur bugüne kadar?

Annemden öğrendiğim şeylerin başında ”şükür etmek” gelir. Çocuklarıma da her fırsatta söylerim. Her şeye, her gününüze “şükür edin” diye. Şükür ettikçe şükür edilecek şeylerin arttığına inanırım.

Anne-çocuk olarak birlikte en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız?

Genç anne olmanın avantajıyla çocuklarımla arkadaş gibiyiz. Beraber büyüdük diyebilirim. Birlikte vakit geçirmeyi; gezmeyi, eğlenmeyi özellikle de seyahat etmeyi çok severiz.

Aldığınız ilk anneler günü hediyesi ne oldu? O an neler hissettiniz?

Sadece özel günlerde değil; her zaman sevgisini hissettiren, sürprizler yapan evlatlara sahip olduğum için çok şanslıyım. Küçükken yanağıma kondurdukları bir öpücük ve o içten gülüşleri bile bana en güzel hediyeydi. Ancak anaokulunda kendi minik elleriyle yaptıkları kartpostalların ve yıldız şehriyeleri sulu boya ile boyayarak yaptıkları bilekliğin yeri bende ayrıdır hala özenle saklarım.

Çocuk yetiştirmenin keyifli ve zor yanları nelerdir?

Çocukları çok severim. Genç yaşta anne olmama rağmen kendi çocuklarımı da çok severek, her anlarının tadını çıkararak büyüttüm. O yüzden de ergenlikleri dahil hiç zorlanmadım diyebilirim.

Anne olmadan önceki düşünceleriniz ile anne olduktan sonraki düşüncelerinizde neler değişti? Neler değişti hayata bakış açınızda?

Hayatta en çok “Anne”  olmayı istedim. Çok şükür ki Allah nasip etti. Anne olunca başka bir boyuta geçiyorsunuz.  Mesuliyetler, sorumluluklar artıyor, önceliğiniz çocuğunuz oluyor. Olgunlaşıyorsunuz. Ona iyi bir gelecek hazırlamak için elinizden geleni yapıyorsunuz. En iyi rol-model olmaya çalışıyorsunuz.

Anneliğe dair yaptığınız en doğru şey neydi?

Ben sanayici bir ailenin kızıyım. İlk çocuğum kızım Burcu doğuncaya kadar aktif olarak iş hayatının içindeydim. Anne olduktan sonra; çocuklarımla daha çok vakit geçirmek, onları iyi birer evlat olarak yetiştirebilmek adına iki çocuğum da lise ve üniversite çağına gelinceye kadar iş hayatından ayrı kaldım. Bu gün olsa yine ayni kararı alırdım. Önceliğim her zaman çocuklarımdır

Peki; anne olduğunuzda neler anladınız?

Annelik öyle bir duygudur ki anlatılmaz yaşanır. Annenin kıymetini de en iyi anne olduktan sonra anlıyorsunuz.

Son olarak çocuğunuzla ilgili nasıl hayalleriniz var?

Kendileriyle barışık, topluma, çevreye, hayvanlara duyarlı, saygılı, özgüvenli, iyi eğitimli, başarılı meslek sahibi olmaları, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve iyi birer evlat olmaları her zaman hayalim ve idealimdi. Çok şükür ki ikisi de hayallerimi gerçekleştirdi. Ben Onlara teşekkür ediyorum böylesine mükemmel evlatlar oldukları için.. Allah yollarını, şanslarını açık etsin bütün evlatlarımızın.