MERİT INTERNATIONAL RAŞİT BAĞZIBAĞLI İLE 5.KEZ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE İMZA ATTI

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük turizm yatırımcısı olan Merit International, Kuzey Kıbrıslı dünyaca ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı ile beşinci kez sosyal sorumluluk projesine imza attı. 30 parça kıyafetten oluşan Raşit Bağzıbağlı imzalı “Merit Özel Koleksiyonu”, düzenlenen defile ile Merit Crystal Cove Hotel Balo Salonu’nda sergilendi. Çağla Şıkel’in baş manken olarak podyuma çıktığı defile Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın iş, siyaset ve moda dünyasının tanınan isimlerini bir araya getirdi. İlk kez bir canlı orkestra eşliğinde düzenlenen defilede açık arttırmayla satılan kıyafetler ve hayırseverlerin bağışlarıyla toplanan yardımlar Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlandı.

Kuzey Kıbrıs’ta Merit International’ın katkılarıyla başlatılan “Turizmci” ve “Modacı” iş birliği devam ediyor. Turizm ve modanın dahil olduğu sosyal sorumluluk projelerinin öncüsü olan Merit International, bu kez Kuzey Kıbrıslı dünyaca ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı ile yeni bir projeye imza attı. 30 parça kıyafetten oluşan Raşit Bağzıbağlı imzalı “Merit Özel Koleksiyonu” düzenlenen defile ile Merit Crystal Cove Hotel Balo Salonu’nda sergilendi. Çağla Şıkel’in baş manken olarak podyuma çıktığı defileyi Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın iş, siyaset ve moda dünyasının tanınan isimlerini bir araya getirdi. Siyah beyaz konseptli defileyi izleyenler arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Filiz Besim, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, milletvekilleri, Sosyal Toplum Örgütleri, KKTC İş İnsanları Derneği, Kadın Kolları, Derviş Bağzıbağlı, Ece Erken, Alişan ile nişanlısı Buse Varol, Amina Gülşe, Erhan Yazıcıoğlu, Muammer Kapucuoğlu ve Hakan Akkaya yer aldı. Koreografisini Yasin Soy’un hazırladığı defilede ‘Merit Oda Orkestrası’ mankenlere eşlik ederek ilk kez canlı bir orkestra ile defile gerçekleşti. Defilenin sonunda koleksiyonda yer alan kıyafetlerden biri açık arttırma usulü 15 bin lira başlangıç fiyatıyla satışa sunulurken, değerli taşlarla bezeli Raşit Bağzıbağlı imzalı özel kıyafet 95 bin TL’ye bir hayırsever tarafından satın alındı. Defileden elde edilen 175 bin TL Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlandı. Gece Merit Crystal Cove Scala Bar’da düzenlenen after party ile taçlandı.
“Sosyal sorumluluk projelerimize devam edeceğiz”
Engelsiz bir dünya yaratmak adına sorumluluklarının bulunduğunu belirten Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, Raşit Bağzıbağlı ile ikinci kez bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığı için çok şanslı olduğunu belirten Raşit Bağzıbağlı ise, “Merit ailesiyle birlikte böylesi anlamlı bir projede yer almak benim için çok gurur verici. Merit ile Kuzey Kıbrıs’ta böyle bir sosyal sorumluluk projesine imza atmak ayrıca önemli benim için. Uzun bir aradan sonra ikinci kez Çağla ile aynı podyuma çıktık. Bizden desteğini esirgemeyen Merit ailesine güzel adamıza yaptıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.