“TÜRKİYE’YE GELİŞİMLE HAYATIM DEĞİŞTİ” OLGA KALEMCİ

Ankara ve İstanbul cemiyet hayatının sevilen ve tanınmış isimlerinden biri Olga Kalemci. İki yabancı kültür anlayışın bütünleşmesiyle iş adamı eşi Süleyman bey ile mutlu bir evliliği olan ve bu evliliğini 4 çocuğu ile taçlandıran Olga hanım, her  bir çocuğunda farklı anılarını hatırladığını söylüyor. Mutlu çocukluk zamanlarını asla unutmadığını dile getiren Oga Kalemci,  kendini çok güzel bulsa da sağlıklı yaşamanın kendisi için hazine olduğunu belirtiyor.

Olga Hanım merhaba. Öncelikle bizlere bu imkanı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Okuyucularımız için kendinizden kısaca bahseder misiniz?

Merhaba ben teşekkür ederim. 33 yaşında 4 çocuk annesi ve çok şanslı bir Türk geliniyim.

İş adamı olan eşiniz Süleyman Kalemci  ile çok uyumlu çok tatlı bir çiftsiniz. Sizi birbirinize bağlayan en güçlü şey sizce ne?

Teşekkürler. Süleyman benim en kıymetlim ve bizi birbirimize bağlayan en güçlü şey sevgi, saygı ve anlayış. İki yabancı kültürün karşılıklı anlayışla bütünleştiği bir ilişki ve tabi ki çok büyük bir aşk.

Ailenizle boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz?

Genellikle tüm zamanımı ailemle geçirmeyi tercih ediyorum. Sık sık seyahat etmeyi, kültürel aktivitelere katılmayı ve spor faaliyetlerinde zaman geçirmekten büyük keyif alıyorum .

Aynı zamanda annesiniz. Annelik nasıl bir duygu?

Annelik zor olsa da kutsallığı hak eden ve en büyük aşkı barındıran bir duygu olduğunu düşünüyorum. Dört çocuğumun da bu kutsal aşkın en büyük meyveleri olduğuna inanıyorum.

Çocuklarınıza baktığınız zaman kendi çocukluğunuz aklınıza geliyormu? Neler düşünüyorsunuz?

Her çocuğum benim için farklı bir parçam ve ben her birinde ayrı çocukluk anılarımı hatırlıyorum. Onlarla yeniden büyümenin tadını çıkarıyorum.

Çocukluk hayaliniz neydi acaba? Bu hayalinize ulaşabildiniz mi?

Çocukken şarkıcı olmayı istiyordum ama hayalimden hiç vazgeçmedim. En kıymetlilerime söylediğim şarkılarla bu hayalin küçük ama en değerli kısmını gerçekleştirmiş olduğumu düşünüyorum.

Geçmişe yönelik unutamadığınız neler var?

Geçmişe yönelik unutamadığım güçlü aile bağları ve kalabalık ailenin bir arada olarak geçirdiği sıcak ve mutlu çocukluk zamanlarım.

Kendi karakterinizi anlatın desek sizi tanımlayan karakter özellikleri sizce neler?

Yetiştirilme tarzımdan dolayı prensipli ve disiplinli olduğumu düşünüyorum. Zaman planlamamı iyi yapmam gerek. Siz de takdir edersiniz ki dört çocuk annesiyim. Belki ülkemden kaynaklı biraz daha sert bir yapım vardı. Ama şimdi bunun yerini daha ılımlı daha yumuşak bir ifadeye bırakmış olabilirim.

Herkesin hayatında dönüm noktaları vardır. Sizin dönüm noktanız neydi?

Türkiye’ye gelişim ve tabi ki hayatımın geneliyle değişmesi.

Şu sıralar hayallerinizi neler süslüyor?

Şu an da gelecekle ilgili hayallerimi yönlendiren tek şey çocuklarımın büyüyüp kendi ayakları üzerinde durması ve iyi bir kariyer sahibi olmaları.

Şu an içinde bulunduğunuz şartlar ve yaşadığınız hayat size neler hissettiriyor?

Tabi ki de hayat şartlarımın iyi olması mutlu hissettiriyor ama bu kolay olmuyor ve hep bir mücadele gerektiriyor.

Hayatınızda olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Hayatımın olmazsa olmazı en kıymetlim her şeyim tabi ki de kocam.

Bir gün mutlaka yapacağım dediğiniz şey nedir? Yapabildiniz mi?

Henüz hayır. Çocuklarım büyüdükten sonra uzun süreli Amerika’ya gitmek.

Kendinizle hiç anlaşamadığınız devamlı eleştirdiğiniz bir konu var mı?

Kendimde en çok eleştirdiğim fakat engel olamadığım, çocuklarımın üstüne olması gerekenden fazla titriyorum. Doğru olmadığını bilmeme rağmen bunu devam ettiriyor olmam.

Moda, güzellik, estetik gibi kadınsı konular hayatınızda ne kadar yer işgal ediyor?

Moda ve güzellik benim hayatımda çok ciddi bir yer teşkil ediyor. Çocukluğumdan beri önem verdiğim bu konuların iyi şekilde ortaya çıktığını düşünüyor ve daha sonra da böyle devam edeceğini düşünüyorum.

Güzellik sırlarınız var mıdır?

Benim güzellik sırrım; sağlıklı beslenme, sağlıklı bir uyku, yoğun spor hayatı ve tabi ki doğal yöntemlerle kendine bakmaktan geçiyor. Yapay olan hiçbir şeyin hayatımda olmasına müsaade etmiyorum.

Kendinizi güzel buluyor musunuz?

Güzellik göreceli bir kavramdır. Ben kendimi sağlıklı ve bakımlı hissediyorum. Dış görünüştense doğru yaşam şekli ile sağlıklı olmanın en büyük hazine olduğunu düşünüyorum.

Son olarak dünyada istediğiniz bir şeyi değiştirme şansınız olsaydı, bu ne olurdu?

Son olarak benim hayatta değiştirmek istediğim bir şey yok çünkü çok şükür ki Allah’ın bana istediğim her şeyi nasip ettiğine inanıyorum.