BUSİAD ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (BUSİAD) marka etkinliklerinden olan ve bu yıl 24.’sü gerçekleştirilen  BUSİAD Doğan Ersöz Ödülü ve Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.  Almira Otel Büyük Salon’da gerçekleştirilen törende “2017 Doğan Ersöz Ödülü’nü Borçelik AŞ adına Genel Müdür Kerem Çakır aldı.

Çakır’a ödülünü BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay ve BUSİAD’ın geçmiş dönem başkanları birlikte verdi. Çakır ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Bursa denilince Gıda, tekstil ve otomotiv akla geliyor. Biz de çelik sektörü olarak kendimize yer bulabildiğimiz için mutluyuz. Bu ödül bize motivasyon sağlayacak” dedi.

Törende ayrıca BUSİAD Kültür ve Sanata Katkı Ödülü’nü Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) adına Başkan Serpil Savaş, BUSİAD Meslek Ödülü’nü ise İbrahim Yaşar aldı.Törende bir konuşma yapan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

BUSİAD Başkanı Türkay, paraya ulaşmanın zorlaştığı bir dönem yaşandığını belirterek, Türkiye’nin ihracatla büyüyeceğini bunun da üretimi artırmaktan geçtiğini söyledi.“Türk iş insanın değişen şartlara çok çabuk adapte olduğuna inanıyorum. Bizler için bu büyük avantaj. Bunları hep riskleri minimize ederek yapmalıyız” diyen Türkay, eğitimli insanlara daha çok ihtiyaç duyulduğunu bunun da sanayi ile işbirliği ile çözümlenecek bir konu olduğunu kaydetti. Türkay, Borçelik, Bufsad ve İbrahim Yaşar’ı da aldıkları ödüllerden dolayı tebrik etti.