OTİZMLİ ÇOCUKLAR YARARINA ALIŞVERİŞ FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Her yıl gerçekleşen ve Otizmli Çocuklar yararına düzenlenerek geleneksel hale gelen “Tohum Otizm Vakfı Alışveriş Festivali” gerçekleşti. İki gün boyunca düzenlenen festival Festival Four Seasons Hotel at the Bosphorus’ta yapıldı.

Bir çok seçkin markanın bir araya gelerek stand açtığı “Tohum Otizm Vakfı Alışveriş Festivali”ne yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Standları dolaşarak yardım amaçlı alışveriş gerçekleştiren yardımseverler, alışverişin yanı sıra sağlık ve kişisel gelişim üzerine düzenlenen söyleşilere de katılma imkanı buldular.

Festivalin ilk gününde Azra Kohen ve Ayşe Arman ile “Hayata Dair Her şey”, Haldun Dormen ve Ayşe Arman ile “Hayatımız Tiyatro” ve Piraye Erdoğan ile “Özgür Zihin ve Özgür Nefes ile Gerçekte ve Gerçekten Yaşamak” adlı seminer yer alırken, ikinci günde ise Dr. Neslihan Zabcı ile “Ergen Ebeveyni Olmak” ve Batuhan Aydagül ile“Çocukları Geleceğe Taşıyacak Beceriler ve Bu Süreçte Ebeveynlerin Rolü” konulu seminer ziyaretçilere sunuldu. Ece Vahapoğlu’nun sunumunu gerçekleştirdiği festivalde 11. Yıla özel 11 hediye çekilişi de yapıldı. Elde edilen gelirin tamamı Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı.