PİNHANİ “ON TÜRKÜ” ALBÜMÜYLE YURTDIŞINA AÇILMAK İSTİYOR

Ece Türkiye bünyesinde bulunan Marmara Park AVM’nin “Akustiğe Kulak Ver” etkinlikleri serisinin 2. konuğu, farklı tarzı ve melodik yapısıyla diğer müzik gruplardan sıyrılan ve önemli rock gruplarından biri olmayı başaran Pinhani oldu.

Büyük ilgi gören ve izleyicilerine Mayıs ayında yeni single çıkaracaklarının müjdesini de veren Pinhani konseri, Marmara Park AVM’nin etkinlik alanında gerçekleşti.  Marmara Park ziyaretçileri Pinhani’nin bu yıl çıkarttığı “On Türkü” albümünü canlı olarak dinleme fırsatı da buldular.

Pinhani “On Türkü” albümünde farklı yörelerden 9 anonim türkünün yanı sıra Neşet Ertaş’ın ‘Zülüf Dökülmüş Yüze’ eserini yorumluyor. Albüme 22 farklı isim katkı yaptı. Albümde çok bilinen türkülerin yanı sıra çoğu müzikseverin ilk defa duyacağı eserler yer alıyor. Pinhani, yurtdışında daha çok konser vererek türküleri tanıtmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin ilk “galaksi” temalı alışveriş merkezi olan Marmara Park, 100 bin metrekare kapalı alandaki 4 katta, 250 mağaza ile hizmet veriyor. Marmara Park AVM’nin, dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin belirlendiği Mipim Ödülleri’nde  ‘En İyi Alışveriş Merkezi’ kategorisinde birincilik ödülü de bulunuyor.